איך נגור ונחייה בערים המצטופפות? איך תתמודד העיר הישראלית עם אתגרי המאה ה-21? כיצד יוצרים סביבת חיים איכותית ומתמודדים עם אתגרים ומשברים בעידן של שינויים? איך יוצרים מרחב ציבורי חי ותוסס? מי תהיה עיר האופניים הבאה של ישראל?

המחזור השביעי של הקורס "העיר הישראלית 2030: תכנון עירוני מחוץ לקופסה" של פורום ה-15, בניהול אקדמי של עמותת מרחב – התנועה לעירוניות בישראל ייפתח במאי 2024. ההרשמה לקורס נפתחה.

 

להרשמה לחצו כאן

לעיון בברושור הקורס לחצו כאן.

לעיון בסילבוס הקורס לחצו כאן.

קורס "העיר הישראלית 2030: תכנון עירוני מחוץ לקופסה" הינו קורס ייחודי וחדשני ביוזמת פורום ה-15, המיועד למנהלים ואנשי מקצוע העוסקים בתכנון עירוני הן ברשויות מקומיות והן במשרדי ממשלה וגופים נוספים.

הקורס מהווה הזדמנות ייחודית לחזק את היכולות המקצועיות של גורמי התכנון העירוני המתמודדים עם האתגרים של התחדשות עירונית, בנייה חדשה, גידול האוכלוסייה העירונית, מעבר ממודל שכונות השינה והכנת העיר למשבר האקלים.

בקורס מוצגים הכלים והגישות התכנוניות המתקדמים ביותר בכל הקשור לתכנון עיר, שכונותיה והמרחב הציבורי שלה. תכני הקורס מועברים על ידי צוות מרצים מהשורה הראשונה בתחום אשר מציעים התבוננות מעמיקה ומגוונת בנושאים העקריים שעל סדר היום התכנוני בארץ, בין היתר, בחינה של אמצעי התחבורה וההתניידות בעיר, חידוש מרקמים עירוניים קיימים (התחדשות עירונית), וכן קידום עירוניות חכמה ומתקדמת, המציעה איכות חיים לתושב, מרחב ציבורי איכותי, רחובות עירוניים שוקקי חיים ושירותי חברה וקהילה מתקדמים. הקורס מספק בידי גורמי התכנון העירוני את הכלים החדשניים והמתקדמים ביותר לתכנון ערים ויישובים, המיושמים בהצלחה בערים מובילות בעולם.

עד כה התקיימו שישה מחזורים לקורס, בין השנים 2017-2023. המחזור השביעי צפוי להיפתח במאי 2024.


לקריאה אודות מחזורי הקורס ולפירוט התכנים, לחצו על הקישורים להלן: