בסוף חודש יולי, לקראת ט"ו באב, סימנה עיריית ירושלים "קפסולות" לדייטים על גבי המדשאה בגן סאקר שבמרכז העיר, על מנת לאפשר שמירה על ריחוק חברתי.

גן סאקר בירושלים. צילום- מאור צפירה

עיריית באר שבע שידרגה את המרחב הציבורי בשוק העירוני, לקראת פתיחתו מחדש לאחר הסגר, וזאת באמצעות צביעת כיכרות צבעוניים בהם הוצבו כסאות ושמשיות באופן המאפשר שהייה נעימה ובהתאם להנחיות הממשלה. העיצוב נעשה תוך הדגשת אווירת השוק על ידי שימוש באלמנטים של פירות וארגזים.

השוק העירוני בבאר שבע. צילום- עיריית באר שבע

עיריית רמת גן, עיריית תל אביב-יפו ועיריית רמת השרון קיבלו החלטה להרחיב את המדרכות על חשבון מקומות חנייה כדי לאפשר לעסקים לפרוש שולחנות וכיסאות במרחק שיאפשר שמירה על הנחיות משרד הבריאות. בעיריית רמת גן אף יצרו "פארקלטים" על גבי מקומות חנייה ובהם מקומות ישיבה לטובת הסועדים במסעדות המקומיות. כל הפארקלטים בעיר עשויים מחומרים ממוחזרים ומורכבים ע״י תושבי העיר בנגרייה העירונית. לעיון בפרסומים של עיריית רמת גן לחצו כאן. וכאן. לעיון בפרסום של עיריית תל אביב-יפו לחצו כאן. לעיון בפרסום של עיריית רמת השרון לחצו כאן.

פארקלט ברמת גן - מקומות ישיבה במקום מקומות חנייה. צילום- אילן ספרא

מקומות ישיבה במקום מקומות חנייה תל אביב-יפו. מקור- חשבון הפייסבוק של העירייה

עיריית תל אביב-יפו מצאה פתרון יצירתי להתאמת המרחב הציבורי בכיכר רבין לקיום הפגנות, וזאת על ידי הנחת מדבקות במרחק שני מטרים זו מזו על מנת לסמן את מרחקי העמידה בעת קיום פעילות ציבורית ברחבה. בנוסף, אפשרה העירייה לשאול ערכת פעילות, הכוללת מערכת הגברת ניידת, מיקרופון, ופודיום נייד.

כיכר רבין בתל אביב-יפו. מקור- אתר העירייה

עיריית הרצליה ועיריית תל אביב-יפו התאימו את חופי הרחצה בעיר לפתיחתם מחדש לאחר הסגר, וזאת באמצעות שימוש בקונוסים או במקלות לסימון מרחקי ישיבה על החוף, והצבת כסאות החוף במרחקים של שני מטרים זה מזה בהתאם להנחיות הממשלה.

חוף אכדיה - הרצליה- שימוש במקלות ובקונוסים לסימון מרחקי ישיבה על החוף. מקור-עיריית הרצליה

בעיר ניו יורק שבארה"ב הוסיפו על מדשאות בפארקים סימונים לצורך ריחוק חברתי שמאפשרים את השימוש במרחב תוך שמירה על הנחיות הבריאות בתקופת המשבר.

בעיר ונקובר בקנדה החליטו לסגור את כל הכבישים שעוברים בתוך אחד הפארקים המרכזיים בעיר, כדי לאפשר לתושבים לבקר בפארק תוך שמירה על כללי הריחוק החברתי.

דומינו פארק בניו יורק. צילום- אמנדה דומברובסקי

דוגמאות נוספות מערים בעולם, ניתן למצוא במאגר מידע המרכז פעולות שמבצעות ערים בתחום זה.